English

Tvořivé dílničky

Pojďte s námi do dávných časů vyzkoušet si stará řemesla. Vyrobíte si praktickou drobnost, kterou si odnesete domů – hračku nebo něco na zub. Dozvíte se i něco z historie řemesel a o využití výrobků v dnešní době.

Pokud není program vypsán na konkrétní termíny, je nutné si jej domluvit předem na telefonním čísle +420 739 203 205, emailu infokolonial@ekologickavychova.cz nebo osobně v Infokoloniálu DOTEK.

Lněný program

Jak vzniká lněný oděv a jak se zpracovává vlna? Jaká rostlina či zvíře nám poskytují vlákno? Vyzkoušíte si proces zpracování lnu v naší tkalcovské dílně - na lamačce, potěráku, vochlovačce, tkalcovském stavu. Odnesete si vlastnoručně vyrobený provázek či panenku z koudele. Výroba trvá cca 60 minut.

Ruční výroba másla

Zjistíte, kolik práce zabrala hospodyňkám výroba másla - od stloukání až po tvarování v dřevěných formičkách. Vyzkoušíte si tradiční nebo novodobou máselnici. Odnesete si vlastnoručně vyrobený kousek másla na svačinku. Výroba trvá cca 45-60 minut.

Ruční výroba svíčky

Vyrobte světlo, kterým se svítilo už v době starověku. Odnesete si svíčku ze včelího vosku. Výroba trvá cca 30 minut.

Krakonošův knoflíček

Při výrobě vlastního knoflíku ze dřeva se zároveň dozvíte, čím vším lidé spínali oděvy od starověku a jak vypadají pravé knoflíky vládce hor. Výroba trvá cca 30 minut.

Ceník

jedna dílnička pro 1-4 osoby (program + výrobek)
300 Kč
pouze výrobek (bez programu)
50 Kč