English

Léto na DOTEKu aneb návštěva originálního zážitku Sedmkrát na DOTEK

Léto na DOTEKu aneb návštěva originálního zážitku Sedmkrát na DOTEK

Dům obnovy tradic, ekologie a kultury v Horním Maršově získal nedávno regionální značku KRKONOŠE originální zážitek. Sedmi různými způsoby se u nás návštěvníci mohou dotknout přírodního a kulturního dědictví zdejšího kraje. Přijďte to zkusit i Vy! 

Značka garantuje původ zážitku v daném regionu, kvalitu služby, šetrnost k životnímu prostředí a její jedinečnost ve vztahu k regionu. V Krkonoších máme takových certifikovaných zážitků celkem šest (najdete je na https://www.regionalni-znacky.cz/krkonose/cs/certifikovane-produkty/?k=zazitky).

 

Využijte nabídku DOTEKu pro prázdninové chvíle v červenci a srpnu 2021. Každý den pro vás máme: 

Dále je možné objednat na určitý termín a čas:

A ve vypsaných termínech a časech (bude zveřejněno na webu) můžete navštívit:

  • Ozvěny Ekofilmu (filmové večery s besedou, zdarma)
  • interpretační programy s průvodcem  v okolí DOTEKu a Maršova pro děti i dospělé
  • prohlídky renesančního kostela s průvodcem

Pro děti máme připravenou speciální nabídku – soutěž ČT LÉTO S DÉČKEM – jsme vybráni jako jedno z míst se soutěžními úkoly a schovanou keškou. A také jsme zapojeni do razítkovací hry Pohádkové Krkonoše a hry o těžení nerostného bohatsví v Krkonoších Co vidaly hlubiny země.  

Jako každé léto můžete na DOTEKu a jeho zahradě zdarma jen tak pobývat, hrát si a relaxovat. V přírodní zahradě voní bylinky a  dozrávají místní druhy ovoce a zeleniny, najdete tu kuličkodráhu, dendrofon, houpací síť, zvonkohru, malé hřiště s pískovištěm a velkou dřevěnou stavebnicí. Na loukách v okolí DOTEKu můžete pozorovat zvířata - beránka, kozu a stádečko krav.

Drobné regionální občerstvení, rukodělné výrobky místních řemeslníků, faritrade zboží a turistický sortiment najdete v Infokoloniále DOTEK, který je pro letošní rok zařazen do ankety Oblíbené informační centrum roku 2021. Budeme rádi, když pro něho budete hlasovat - zde.

Těšíme se na vás!

V případě, že si přejete dostávat naši nabídku akcí emailem, kontaktujete nás prosím na infokolonial@ekologickavychova.cz.

Léto na DOTEKu aneb návštěva originálního zážitku Sedmkrát na DOTEK