tvořivé dílničky

Pojďte s námi do dávných časů vyzkoušet jedno ze čtyř starých řemesel. Vyrobíte si praktickou drobnost, kterou si odnesete domů - hračku nebo něco na zub. Dozvíte se i něco z historie řemesel a o využití výrobků v dnešní době.

lněná figurka

Jak vzniká lněný oděv a jak se zpracovává vlna? Jaká rostlina či zvíře nám poskytují vlákno? Vyzkoušíte si proces zpracování lnu v naší tkalcovské dílně - na lamačce, potěráku, vochlovačce, tkalcovském stavu. Odnesete si vlastnoručně vyrobený provázek či panenku z koudele. Zkusíte si vyčesat vlnu a vyrobit si beránka či ovečku. Výroba trvá cca 60 minut.

ruční výroba másla

Zjistíte, kolik práce zabrala hospodyňkám výroba másla - od stloukání až po tvarování v dřevěných formičkách. Vyzkoušíte si tradiční nebo novodobou máselnici. Odnesete si vlastnoručně vyrobený kousek másla na svačinku. Výroba trvá cca 45-60 minut,

ruční výroba svíčky voskovice

Vyrobte světlo, kterým se svítilo už v době starověku. Odnesete si svíčku ze včelího vosku. Výroba trvá cca 30 minut,

Krakonošův knoflíček

Při výrobě vlastního knoflíku ze dřeva se zároveň dozvíte, čím vším lidé spínali oděvy od starověku a jak vypadají pravé knoflíky vládce hor. Výroba trvá cca 30 minut.

Dílničku je nutné zarezervovat 24 předem na telefonním čísle +420 739 203 205 nebo osobně v Infokoloniálu DOTEK, Horská 175, Horní Maršov.

 

Cena jedné dílničky: 300 CZK pro 1 - 4 osoby.