KUCHYNĚ NA DOTEKU

DOTEK je znám svou vynikající kuchyní, která se zaměřuje na propagaci ekologického stravování, lokálních surovin a vegetariánských jídel, využívajících tradiční české suroviny, jako je kořenová zelenina, luštěniny nebo sezónní zelenina. Specialitou jsou potraviny v biokvalitě (včetně masa) a fairtradové zboží (především káva, čaj, čokoláda apod.).  Recenze Krkonošského deníku zde.

Naši kuchaři připravují tradiční krajová jídla, část z nich znají naši návštěvníci ze svých domovů, jiné jsou připravovány podle starých, často pozapomenutých receptů. Všechna ale přináší našim strávníkům nezapomenutelné chuťové zážitky, kvůli kterým se část naší klientely pravidelně vrací.

Naši kuchaři rádi vaří z čerstvých surovin. Vybírají si přitom z široké nabídky lokálních dodavatelů. V sezóně pochází některé suroviny přímo ze zahrady domu, především bylinky a ovoce.

Každý den připravuje kuchyně DOTEK masové i vegetariánské menu. Naši kuchaři jsou připraveni splnit často náročné požadavky na nejrůznější typy diet, se kterými máme díky dětským pobytům dlouholeté zkušenosti. V případě, že návštěvník chce využít kuchyni DOTEK a má specifické požadavky na charakter stravy, lze se s kuchaři předem domluvit. Jídlo na DOTEKu Vám určitě zpříjemní ubytování.

Rauty

Nejrůznější akce našich klientů často vyžadují i netradiční formy občerstvení. Unikátní nejsou jen použité suroviny a nečekané kombinace chutí, ale i nápadité servírování. Naši kuchaři mají velké zkušenosti s přípravou standardních i originálních coffeebreaků pro firemní jednání, občerstvení pro veřejné akce (jako jsou svatomartinské, dýňové či jablečné dny), i slavnostní tabule pro svatebčany a další významné hosty. Klienti se tak vždy mohou spolehnout na profesionální servis kuchyně DOTEK, jeho maximální vstřícnost ke všem jejich soukromým přáním a představám.