Zážitky

Každý návštěvník DOTEKu může využít bezplatnou prohlídku celého objektu, pohlídku kostela (za poplatek 20 Kč) a další služby, které nabízí vyškolený personál našeho Infokoloniálu. Neméně lákavým zážitkem je i účast na akcích pořádaných SEVERem, zastavení se v naší jídelně, prohlídka farské zahrady, která v roce 2016 získala titul „přírodní zahrada“ nebo uspořádání svatby či rautu.

Infokoloniál

Najdete ho hned za vstupem do areálu DOTEK, po levé straně. Infokoloniál je vstupní branou do DOTEKu, kterým projde každý náš návštěvník - je informačním centrem, recepcí domu DOTEK i jedinečným obchůdkem s lokálním zbožím v jednom.

Jako informační centrum poskytuje klasický servis pro turisty. Dozvíte se v něm, kam vyrazit na výlet nebo v kolik hodin odjíždí cyklo nebo ski bus (zastávka cca 4 minuty pěšky od DOTEKu), pořídíte v něm klasický turistický sortiment (turistické známky a vizitky, pohledy, informační brožury) a k dispozici jsou zde elektrokola, sněžnice, GPS nebo dalekohledy.

Najdete zde i dárky pro vaše bližní, jejíž koupí zároveň podpoříte místní obchod/lokální ekonomiku. Na výběr budete mít z velké nabídky výrobků od místních řemeslníků a výrobců, od dráteníka nebo šperkaře počínaje až po výrobce piva, sýrů nebo moštů konče. Většina z těchto výrobků má značku Regionální značka Krkonoše a Podkrkonoší. Vedle místních výrobků prodáváme i pochutiny se značkou BIO nebo Fairtrade. Specialitou jsou odborné publikace a knihy pro děti s tematikou ekologie a šetrného hospodaření v domácnosti.

Pokud jste se přijeli do DOTEKu i ubytovat, v infokoloniálu seženete ubytovací službu, klíče od pokojů i odpovědi na všechny Vaše otázky.

Otevírací doba Infokoloniálu:

Červen-září: 9 – 18 hodin

Říjen – květen: 9-17 hodin

Kontaktní informace:

Email: eva.lucanova@ekologickavychova.cz

Telefon: 739 203 201

 Poznejte Krkonoše novýma očima! Vyzkoušejte Cesty na DOTEK a questy

napište nám