Pronájem kostela

O kostelu

Budova bývalé barokní fary DOTEK je nedílně spojená s původně renesančním kostelem z konce 16. století, který byl přestavěn do jeho kamenné podoby významným italským architektem Carlo Valmadim. Kostel za svoji historii několikrát vyhořel a neblahý osud ho potkal i v půlce 20. století, kdy začal postupně pustnout. Opravy se dočkal až v přítomnosti za pomoci obce Horní Maršov, která ho získala za symbolickou cenu od církve a za pomoci Norských fondů a EHP byl zreknstruován a v létě 2016 znovu slavnostně otevřen. Do péče ho získalo Středisko ekologické výchovy SEVER. Díky tomu se můžete z infokoloniálu domu DOTEK vydat na soukromou prohlídku kostela. 

Pronájem kostela

Pokud chystáte svatbu, křest nebo jinou akci ke které je prostor kostela vhodný, můžete si ho pronajmout. 

Pokud byste měli zájem,  obraťte se na paní  Věru Holíkovou, tel. 739 203 207, e-mail: vera.holikova@ekologickavychova.cz

Při slavnostních příležitostech vám také vřele doporučujeme využít k následné oslavě historické interiéry  či zahradu DOTEKu.  Rovněž nabízíme různé možnosti občerstvení v naší farské kuchyni (např.obědy, rauty, coffeebreaky).

 

ceník za pronájem kostela

Ceník

Obyvatelé Horního Maršova
zdarma
Pronájem kostela na půl dne
2000 Kč